Профспілкова сторінка

Звіт про роботу первинної профспілкової організації
"Рахівська Централізована бібліотечна система"

Голова первинної профорганізації:  
Ворохта Галина Михайлівна
бібліотекар відділу обслуговування 
Центральної дитячої  бібліотеки.

Кількість членів профорганізації: 74, 
бібліотечних працівників – 61, 
студентів – 8, жінок – 70, 
молоді до 30 років – 11.

Адреса: 90600  м. Рахів,
               вул. Горького, 5
               тел. 2-29-02
                       2-26-50
      
   Сьогодні профспілки вже визначили свою стратегію та тактику діяльності за нових суспільно-політичних та соціально-економічних умов, посіли своє місце у суспільстві, набули нового досвіду щодо впливу на захист інтересів людини праці.
  Майбутнє неможливе без позитивних змін та оновлення бібліотек. Протягом десятиліть своєї історії первинна профспілкова організація Рахівської ЦБС зазнавала різноманітних організаційних змін. Але незмінним завжди залишалось головне завдання - соціально - економічний захист прав і інтересів членів профспілкової організації.
Одним з найголовніших інструментів профспілок, що забезпечують багатопланову турботу про людину праці, є колективно-договірна робота та соціальний діалог.
       На протязі 30 років в Рахівській Централізованій бібліотечній системі  діє колективний договір, завдяки якому працівники отримують додаткові відпустки, доплати, пільги, працюють в сучасних приміщеннях та кращих  умовах праці.       
На засіданнях профспілкового комітету постійно розглядаються питання виконання умов колективного договору, охорони праці, організації культурно-масової  роботи та вирішення всіх соціально – економічних та трудових відносин. Особлива увага приділяється контролю за дотриманням законодавства щодо умов оплати праці і матеріального стимулювання бібліотечних працівників. Адміністрація, бібліотечний колектив, профспілковий комітет ЦБС регулярно розробляють і проводять заходи для пропаганди здорового способу життя, дбають про створення комфортних умов праці, відпочинку та оздоровлення працівників ЦБС.
         За звітний період з  2009 року по 2014 рік первинна профспілкова  організація Рахівської   Централізованої бібліотечної  системи проводила роботу з реалізації статутних завдань щодо забезпечення  трудових, соціально – економічних прав та інтересів членів профспілкової організації.
 Рахівську  Централізовану  бібліотечну  систему сьогодні утворюють 38 бібліотек, з них дві районні ЦРБ і ЦДБ, 36 бібліотек – філій.  Бібліотечні установи району намагаються цілеспрямовано вшановувати та популяризувати, як культурно – просвітницькі так і інформаційні функції.
      Профспілкова організація приділяє значну увагу питанням захисту духовних інтересів членів профспілки, розвитку культурно-масової  та інформаційної роботи, системно проводить організаційні та культурні заходи, ефективно використовує профспілкові кошти. Проводять для членів профспілки та трудового колективу різноманітні творчі конкурси. Цього року 7 вересня 2014р. було організовано сходження на г. Говерла.

      Наприкінці 2013 року ЦБС  взяла участь в обласному огляді – конкурсі на кращу первинну профспілкову  організацію працівників культури на якому отримала заохочувальну грамоту та премію в розмірі 300 грн.
      Бібліотеки ЦБС сьогодні - це сучасні інформаційні центри,  центри  громади, які активно працюють з населенням на основі вивчення, обліку, задоволення інтересів та запитів, є організаційно сполучною ланкою між користувачами бібліотеки і владою.
       Широкий доступ користувачам  до різноманітної інформації, в тому числі правової, забезпечило відкриття у центральній районній бібліотеці  в 2011 році Інтернет – центру.
 Рахівська  ЦБС  працює  для  людей, реагує  на  їхні  потреби  та  надає, як традиційні так і інноваційні  послуги.  
Вже  декілька  років ( 2009  року)  ЦБС   по новому  побудувала  відносини  з  органами  влади,  так як  зрозуміли,  що  владу  потрібно  сприймати   не  лише  як  керівника  та  джерело  фінансування,  але  й як  споживача  послуг  бібліотеки. Це  інформація,  організація  та  проведення  масових  заходів. Тісна співпраця та порозуміння з владою надали нам нові можливості:
•        в  кінці 2010  року  було проведено капітальний  ремонт центральної районної бібліотеки.
•        в  2011  році ми  стали  переможцями  3  раунду програми „Бібліоміст”,  відкрили  Інтернет-центр на базі ЦРБ, що сприяло:
Ø підвищенню фахової майстерності бібліотекарів;
Ø забезпеченню високої культури обслуговування;
Ø надало можливість оперативно виконувати читацькі запити, змогу користуватися електронною поштою, друкувати необхідну інформацію;
Ø стати учасниками віртуальних мандрівок, веб – оглядів різної тематики, інформаційно -  оновлених бібліотечних заходів;
Ø знайти друзів за інтересами та тих, з якими втрачено зв`язок;
Ø корисно провести дозвілля;
Ø розширити свій кругозір.

·        провели  капітальний  ремонт  в  центральній дитячій бібліотеці,  закупили   для  ЦРБ та ЦДБ  протягом  2011-2012  років  нові  меблі
·        також  провели  капітальні  ремонти  в  філіях  В.  Бичків, М.Бичків,  поточні  ремонти  в  філіях :  Росішка, Кос. Поляна,  Ділове, Ріка, В. Водяне,  Костилівка,  Білин.
·        В  2012  році було придбано  програму  ІРБІС,  2013  році  придбали 2 комп’ютери для відділу обслуговування та бібліографа. Закупили дитячу   літературу на  суму  9800 грн. Щорічно  підписуються   періодичні  видання.
Наша бібліотека сьогодні – це повний комплекс бібліотечних послуг, сучасні інформаційні технології, оперативність, швидкість, якість по виконанню запитів користувачів.
Щотижневі  інформації  владі  про  масові  заходи (які  були  проведені  протягом  тижня  та  плануються   на  наступний  тиждень), дають  можливість  дізнатись   над  чим  працює  бібліотека.  
      Масові  заходи  постійно  проводяться  з  широким  залученням  місцевої  громади.  Основна  робота  висвітлюється на  блозі  бібліотеки, соціальних мережах Facebook та Однокласники, на  сайті  РДА-  культура, а також в районній газеті «Зоря Рахівщини».


         Наша профспілкова організація має досвід роботи щодо організації відпочинку дітей членів профспілки. Діти наших працівників неодноразово відпочивали в оздоровчому таборі Очаків та в межах району,  а також на Новорічні свята отримують подарунки.  Щорічно профспілковий комітет відзначає на належному рівні професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек, організовує Новорічний вогник для працівників системи та свято 8 – Березня. Вшановуємо вчасно відзнаками та грамотами найкращих працівників, ювілярів та ветеранів праці, які на заслуженому відпочинку. Спільно з адміністрацією профспілковий комітет робить виїзди на місця до бібліотек – філій для розгляду скарг, перевірки трудової дисципліни та вирішення різних виробничих питань.                      
         Профспілкова організація має звичайно і недоліки в роботі, але  в складних соціально - економічних умовах, не слабіє, а навпаки, згуртовується. Хочеться на майбутнє побажати щоб кожна бібліотека системи відповідала вимогам часу, була комп’ютеризована , приєднана до мережі Інтернет і мала можливість задовільнити різноманітні потреби своїх користувачів. Також хочеться щоб фонди наших бібліотек були краще забезпечені сучасною українською літературою та дитячою літературою.

Фото: Подорож на г.Говерла
       
















                                                 



































































































       За період, що аналізується, до профспілкового комітету надійшло 277 заяв спілчан щодо надання грошової допомоги, сума якої становить 118700 грн. Крім цього, 42 члена профспілки премійовано на загальну суму 7250 грн. Надано благодійну допомогу на суму 1 000 грн. ПАП ОВС Рівненської та Львівської областей на лікування членів профспілки.

За зверненням обкому профспілки надійшла благодійна допомога на особистий рахунок члена профспілки, інспектора патрульної служби Нововолинського МВ, сержанта міліції Дячука О.С., на лікування його малолітньої дитини від обласних профспілкових організацій ПАП ОВС України.

В першому півріччі поточного року обласний комітет профспілки Волині в своїй діяльності основну увагу акцентував на корпоративності відносин з керівництвом УМВС, підтримці та співпраці з міськрайвідділами області, обласною ветеранською організацією Асоціації ветеранів МВС України. Так, протягом березня місяця відбулися робочі зустрічі курівництва Володимир-Волинського, Ковельського міськвідділів, профспілкового та ветеранського активів, на яких розглянуті питання соціального захисту працівників міліції, ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ, матеріально-технічного забезпечення підрозділів. Участь в цих зустрічах взяли депутати Волинської обласної ради, меценати та бізнесмени краю. По результатах зустрічей були прийняті протокольні рішення.

В січні 2012 року профкомом проведені заходи по відзначенню новорічних свят. Зокрема, для дітей членів профспілки та дітей, батьки яких загинули під час проходження служби в ОВС, було закуплено новорічні подарунки, організовано новорічний ранок в облмуздрамтеатрі.

Вже традиційним стало проведення на Волині конкурсу дитячого малюнка «Міліція очима дітей». В конкурсі були задіяні діти членів профспілки, підшефних шкіл-інтернатів та ветеранів ОВС. Всі діти переможці конкурсу у трьох вікових групах були відзначені подарунками та почесними грамотами. В лютому-березні поточного року профком прийняв участь в заходах, присвячених вшануванню воїнів-інтернаціоналістів, Дню захисника Вітчизни, Дню прав жінок і миру. В концертній програмі взяли участь Народні артисти України: Василь Чепелюк, Богдан Сташків, Зоя Комарук, Товій Рівець, гурт «Чорні Черешні», джаз-оркестр «Мегаполіс», квартет «Автограф» та інші.

Одним із важливих в профспілці є вирішення питання забезпечення її членів та ветеранів органів внутрішніх справ сільськогосподарською продукцією за помірними цінами від виробників. Так, протягом півріччя поточного року було доставлено близько 3-х тон високоякісного меду з Миколаївської області.

Проводилася відповідна робота по відзначенню 20-ї річниці з дня створення ПАП ОВС України. 60 активістів Волинської профорганізації нагороджено ювілейними медалями, а голова первинної профспілкової організації атестованих працівників Володимир-Волинської МВ УМВС Сурмик А.І. став переможцем всеукраїнського конкурсу «Кращий активіст профспілкового руху».

В рамках святкування ювілею в першій декаді квітня поточного року з участю керівництва управління та обкому профспілки закладено фруктовий сад на території Луцького правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою. Профкомом підготовлено матеріали з історії створення Волинської профспілкової організації, в мережі Інтернет функціонує власний сайт профспілки.

Проводиться робота по літньому оздоровленню спілчан та членів їх сімей. Лише в червні місяці оздоровлено 15 дітей, в тому числі 9 – в профспілковому таборі «Салют» м. Одеса та 6 дітей – в таборі ім. О.Кошового с. Дачне, Ківерцівського р-ну. Окремі члени профспілки, за сприяння обласного комітету, мали змогу оздоровитись на базі «Світла» м. Феодосія АР Крим.

Робота обласного профспілкового комітету Волині широко висвітлюється в ЗМІ, радіо, телебаченні, на сайті ПАП ОВС України. Успішно в цьому напрямку працює колектив газети «Резонанс», яка в майбутньому має отримати статус всеукраїнської і на даний час передплачується в 19 регіональних організаціях ПАП ОВС України.

Голова ВОПО АП ОВС України В.А. Буравський
Теґи:благодійність, діяльність, допомога, заходи, здоров'я, оздоровлення, первинні організації, співпраця, членство
Історія профспілкової організації  починається в 70 - ті роки XX століття, коли була заснована Централізована бібліотечна система/1979 рік/.

У різні роки її очолювали Приймак Галина Василівна, Фільтюк Орина Юріївна, Яворенко Марія Василівна. З лютого 2009 року профспілкову організацію очолює бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Федірцан Оксана Федорівна.
Протягом десятиліть своєї історії профспілкова організація зазнавала різноманітних організаційних змін. Але незмінним завжди залишалось головне завдання - соціально - економічний захист прав і інтересів членів профспілкової організації.
Авторитет профспілкової організації значною мірою залежить від системи соціального партнерства та колективно-договірного регулювання соціально - економічних та трудових відносин між адміністрацією та профспілковим комітетом.
На засіданнях профспілкового комітету постійно розглядаються питання виконання умов колективного договору, охорони праці, організації культурно-масової  роботи та вирішення всіх соціально – економічних та трудових відносин. Особлива увага приділяється контролю за дотриманням законодавства щодо умов оплати праці і матеріального стимулювання бібліотечних працівників.
Завдяки активним і послідовним діям профспілкового комітету, який 15 років очолювала бібліограф ЦРБ Яворенко Марія Василівна, профспілкова організація Рахівської ЦБС на хорошому рахунку  райкому профспілки працівників культури.
На протязі 30 років в Рахівській Централізованій бібліотечній систем діє колективний договір, завдяки якому працівники отримують додаткові відпустки, доплати, пільги, працюють в сучасних приміщеннях та кращих  умовах праці.
Профспілкова організація приділяє значну увагу питанням захисту духовних інтересів членів профспілки, розвитку культурно-масової  та інформаційної роботи.
Бібліотеки ЦБС сьогодні - це сучасні інформаційні центри,  центри громади, які активно працюють з населенням на основі вивчення, обліку, задоволення інтересів та запитів, є організаційно сполучною ланкою між користувачами бібліотеки і владою.
Широкий доступ читачам до різноманітної інформації, в тому числі правової, забезпечило відкриття у центральній районній бібліотеці  в 2011 році Інтернет – центру.
Рахівська  ЦБС  працює  для  людей, реагує  на  їхні  потреби  та  надає    потрібні  послуги.  
Вже  декілька  років ( 2009  року)  ЦБС   по новому  побудувала  відносини  з  органами  влади,  так як  зрозуміли,  що  владу  потрібно  сприймати   не  лише  як  керівника  та  джерело  фінансування,  але  й як  споживача  послуг  бібліотеки.
Це  інформація,  організація  та  проведення  масових  заходів.
Вже стала традиційною участь представників місцевих органів влади у діяльності бібліотек, надають всебічну допомогу та є ініціаторами проведення різноманітних заходів.
Їх активна підтримка є важливою не тільки для бібліотеки, а і для громади міста та району в цілому.
Тісна співпраця та порозуміння з владою надали нам нові можливості:
•         в  кінці 2010  року  було проведено капітальний  ремонт центральної районної бібліотеки, вона стала затишною та зручною для користувача. Наш читач посміхається, наш читач завжди задоволений.
•         в  2011  році ми  стали  переможцями  3  раунду програми „Бібліоміст”,  відкрили  Інтернет-центр на базі ЦРБ, що сприяло:
         підвищенню фахової майстерності бібліотекарів;
         забезпеченню високої культури обслуговування;
         надало можливість оперативно виконувати читацькі запити
         провели  капітальний  ремонт  в  центральній дитячій бібліотеці,  закупили   для  ЦРБ та ЦДБ  протягом  2011-2012  років  нові  меблі
         також  провели  капітальні  ремонти  в  філіях  В.  Бичків, М.Бичків,  поточні  ремонти  в  філіях :  Росішка, Кос. Поляна,  Ділове, Ріка, В. Водяне,  Костилівка,  Білин.
         В  2012  році було придбано  програму  ІРБІС,  2013  році  придбали 2 комп’ютери для відділу обслуговування та бібліографа. Закупили дитячу   літературу на  суму  9800 грн. Щорічно  підписуються   періодичні  видання.

Наша бібліотека сьогодні – це повний комплекс бібліотечних послуг, сучасні інформаційні технології, оперативність, швидкість, якість по виконанню запитів користувачів.

Щотижневі  інформації  владі  про  масові  заходи (які  були  проведені  протягом  тижня  та  плануються   на  наступний  тиждень), дають  можливість  дізнатись   над  чим  працює  бібліотека.  
Масові  заходи  постійно  проводяться  з  широким  залученням  місцевої  громади.  Основна  робота  висвітлюється на  блозі  бібліотеки  та  сайті  РДА-  культура, а також в районній газеті «Зоря Рахівщини».
Проектна діяльність бібліотек району:
         Бібліоміст (м.Рахів, с.Ділове, с.Костилівка, с.Білин);
         Мережевий проект “Туризм на Рахівщині очима бібліотекаря”;
         Парламентські вибори 2012 - подія особливої ваги;
         „Майбутнє варто планувати”
         „Публічні бібліотеки – мости до е-урядування у Закарпатській області”


Особливої уваги заслуговує досвід роботи профспілкової організації щодо організації відпочинку дітей членів профспілки. Діти наших працівників неодноразово відпочивали в оздоровчому таборі Очаків та в межах району. Щорічно профспілковий комітет відзначає на належному рівні професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек,організовує Новорічний вогник для працівників системи та свято 8 – Березня. Вшановуємо вчасно ювілярів та ветеранів праці, які на заслуженому відпочинку. Спільно з адміністрацією профспілковий комітет робить виїзди на місця до бібліотек – філій для розгляду скарг, перевірки трудової дисципліни та вирішення різних виробничих питань.
Профспілкова організація  в складних соціально - економічних умовах, не слабіє, а навпаки, згуртовується. Працівники наших бібліотек переконані, що єдина громадська організація, яка стоїть на захисті їх прав і інтересів - це первинна профспілкова організація Централізованої бібліотечної системи.
Авторитет профспілкової організації залежить від  професіоналізму її лідерів. Профспілкова організація пишається своїм профспілковим активом, більшість з яких виявили себе справжніми професіоналами - грамотними, принциповими, ініціативними, наполегливими в досягненні поставлених цілей. Це люди, яких добре знають : Титор І.П., Яворенко М.В., Дідик Є.Г.,Мишуляк Г.І., Бронтерюк М. В., Калинюк М.В., Пирожук Л.І., Кучеренко О.І., Локотош М.Ю..
Сьогодні можна з впевненістю сказати – первинна  профспілкова організація ЦБС, примножуючи здобутки попередників,об’єднуючи всі зусилля для вирішення багатьох завдань в ім`я благополуччя кожної людини, кожного члена профспілки впевнено крокує у майбутнє.









































Немає коментарів: