Клуб за інтересами «Співрозмовник»

   


  Людина відрізняється від інших створінь тим, що вміє спілкуватися. Все її життя – це безперервний обмін інформацією, досвідом, навичками, результатами діяльності з собі подібними, в ході якого формуються якісь нові відносини між партнерами. Задоволення від спілкування позначається на психологічному комфорті, на успішності в професійній діяльності, полегшує здобуття поставленої мети. Люди потребують спілкування, а саме нових вражень, почуттів, знань, обміну інформацією, хочуть поділитися з кимось своїми переживаннями й думками.
     Для  створення клубу за інтересами потрібно спочатку прийняти рішення про створення клубу. Ініціатива може виходити як від читачів, так і від бібліотекарів.
     Створити клуб за інтересами при Рахівській районній бібліотеці ініціативу проявили як користувачі так і бібліотекарі.   Обговорення велося ще в кінці 2014 року. І при складанні плану роботи на 2015 рік, Є. Г. Дідик - завідувачка методичним відділом Рахівської ЦРБ, запропонувала запланувати анкетування «Який клуб за інтересами зацікавив би Вас в бібліотеці».
       І так на протязі  червня 2015 року було проведено анкетування.
      Опитано було 71 користувач бібліотеки різні за віком від 22 до 60 років і старші. Аналізуючи анкети вияснилося, що у опитаних користувачів зовсім різні захоплення та інтереси, але майже всі хотіли б спілкуватися в рамках клубу за інтересами.  Хоча читачі з різними інтересами та захопленнями, інтерес до книги , до потреби у спілкуванні у них спільний.    
     Тоді виникла ідея згуртувати користувачів в стінах бібліотеки у яких є потреба у спілкуванні,  відкритих до чужого болю й готові поділитися своїм досвідом, думками і мріями.
    Ідея створення клубу – зробити бібліотеку для користувачів – центром соціальної активності, місцем спілкування і відпочинку, місцем ,де можна отримати будь-яку інформацію, допомогу.
    Мета  клубу: Згуртування творчих користувачів бібліотеки, організація їх дозвілля, обмін думками та досвідом. Розкриття й реалізація духовного і творчого потенціалу читачів. Організація інтелектуального спілкування, надання можливості емоційного розкріплення, психологічної розрядки. Своєю метою визначає захист прав та інтересів всіх своїх членів.
    Так 16 вересня відбулося перше засідання клубу на якому було вирішено організаційні питання: затвердили Положення про клуб, вибрали назву, девіз та емблему клубу.
Було обрано голову  та Раду клубу за інтересами.
Голова клубу за інтересами:
Мартин Марія Юріївна
 (Голова районного товариства Червоний хрест)
Рада Клубу за інтересами:
Папарига Галина Степанівна – начальник відділення поштового зв"язку Рахів-1
Білінкевич Мирон Іванович - керівник гуртка
 художнього слова СБК с. Богдан;
Дідик Єва Георгіївна – зав. методичним відділом Рахівської ЦРБ;
Сайков Петро Йосипович – пенсіонер;
Юришинець Наталія Василівна – бібліотекар Інтернет-центру Рахівської ЦРБ.
Зупинилися  на назві клубу за інтересами «Співрозмовник».

Девізом клубу став вислів: «Спілкуючись розвиваємося». 


  Клуб за інтересами «Співрозмовник» створений 16 вересня 2015 року. Членами клубу є 18 чоловік. Це люди творчі, талановиті, соціально-активні, різного віку і професій.
  Члени клубу взяли участь у акції «Бібліотекарі за мир».
 Білінкевич Мирон Іванович декламував вірші В. Симоненка «Україно, ти моя молитва», та Віктора Баранова «До українців».

   Кожне клубне засідання відбувається в невимушеній, теплій  обстановці, кожен учасник має змогу поділитися своїми враженнями, думками. Саме тут під час заходів поєднуються інтереси різних поколінь, виникає відчуття соціальної повноцінності та причетності до добрих справ, поваги з боку оточуючих (1 член клубу за інтересами користувач з особливими потребами).
  В такій обстановці відбулася  зустріч присв’ячена  Дню Захисника України  «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!»


          « Дорогі, милі, любі наші чоловіки! Від щирого серця вітаємо Вас з Днем захисника України! Зичимо здоров`я, затишку, родинного тепла, віри у те, що Вас безмежно люблять і чекають! Якщо дім, то не на одне покоління, якщо дерево, то не на один урожай, якщо син, то не один! І не тільки син! Будьте люблячими, чуйними, ніжними, справедливими і дбайливими, адже це і є такий необхідний захист для Ваших рідних! А ми Вас за це любитимемо! Храни Вас Господь!
М. Ю. Мартин  
голова клубу за інтересами «Співрозмовник» 

З  словами вдячності жіночій половині клубу виступив начальник  відділу культури РДА В. Л. Шепета.  Його підтримали всі присутні чоловіки.


Ми вас вітаємо, і бережіть себе 
Для нас, кохані, сильні та безстрашні. 
Хай буде мир у світі, та одне 
Запам’ятайте: ви для нас найкращі!


 
  Чашка гарячого чаю та відкритка ,
зроблена власноруч жіночою половиною
клубу за інтересами, стали доказом
 «…ви для нас найкращі».
               

      Кожне засідання клубу має свій формат, основа якого завжди пов’язана з книгою, з бібліотекою.   Цікавою була така форма заходу, як «смачний день».
 29 грудня засідання клубу  «Співрозмовник»  було  присвячене  «кулінарним  смаколикам», під назвою  «Гонорові  заготовки»  -  розраховані  на   кулінарів,  що  можуть  виготовити  шедевр  з  овочів,  які   виростили  вдома, з  мінімальними  затратами.   Як  смачно  і  корисно  буде  взимку  відкрити  баночки огірочків,грибочків, ікру кабачкову, ікру баклажанову «заморську».


 Кожна  господиня  ділилася  з  присутніми  своїми  власними  улюбленими  рецептами,  та  рецептами  з  журналів. І не тільки розповіли, а й запросили до частування.
    Чоловіча половина клубу оцінювали  кулінарні здібності господинь.
 А було це так:

насолоджувались ароматом    
дегустували  


захоплювалися 

1 місце: ось це, ось це , і ще ось це…

       Бібліотекар читальної зали підготувала виставку-перегляд нових надходжень «Порадниця», «Життя», «Життя і жінка». «1000 советов», «Дім, сад, город», «Поради». Також присутні насолоджувалися смаком українського слова та українських страв від Марії Матіос, були запропоновані деякі рецепти з книги «Кулінарні фіглі».  Завдяки книзі присутні зрозуміли, що сміх і смачна кухня можуть підтримати здоровий і бадьорий дух в тілі людини.

   Багато теплих слів та привітань почули в цей передсвятковий день присутні.

  « Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаю, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Вірю, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком !»

 Марія Юріївна Мартин

Засновниця клубу -  Ганна Зварич Я бажаю вам, люди, здоров’я і сили,
Щастя, радості, сміху і успіхів теж.
Щоб у році Новому вас щиро любили
І щоб ви всіх любили по-справжньому теж.
Хай щастить вам в роботі на кожному кроці,
Хай живеться вам легко і радісно всім.
Миру, злагоди, ласки у Новому році
І любові у кожному серці людськім!


 Клуб за інтересами «Співрозмовник» ще «молодий», але він діє, живе, згуртовує людей, дає їм розраду, дарує чудові хвилини гарного настрою і спілкування.


«Жінки бувають різними, як квіти весняні» - так називалась зустріч клубу за інтересами «Співрозмовник», яка відбулася напередодні свята в приміщенні читальної зали Рахівської ЦРБ

         

16 вересня клубу за інтересами 
"Співрозмовник" виповнюється 1 рік.  

             
От чим ми займаємось: 


Немає коментарів: