Пункт європейської інформації

Рахівська публічна бібліотека здобула перемогу у додатковому конкурсі за проектом УБА 
«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).


Основні послуги ПЄІ :

· збирання, обробка, зберігання літератури та інших матеріафлів з питань європейської інтеграції;

· забезпечення відкритого доступу до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції у друкованому та електронному вигляді, надання їх у користування;

· доступ до Інтернету;

· довідково-бібліографічне обслуговування, інформування та консультування з питань європейської інтеграції та діяльності ЄС.

Мета діяльності ПЄІ – надання широкого доступу до інформаційних ресурсів з питань європейської інтеграції та поширення знань про:
• засади функціонування Європейського Союзу (ЄС), 
• діяльність керівних інституцій ЄС, 
• відносини між Україною та ЄС, 
• політику європейської інтеграції України,
• європейські цінності.


На цій сторінці буде згуртована основна інформація про ЄС та різноманітні матеріали з посиланнями, що знаходяться в мережі Інтернет.



Європейський Союз — це інтеграційне міждержавне об’єднання 28 європейських країн, що поєднує в собі риси міжнародної організації і федеральної держави.

ЄС — унікальне міжнародне явище. Він поєднує ознаки міжнародної організації і держави, проте формально не є ні тим, ні іншим. Союз не є суб'єктом міжнародного публічного права, проте має повноваження на участь в міжнародних відносинах і грає в них чималу роль.

ЄС є найпотужнішим міждержавним об’єднанням: він займає перше місце у світі за розмірами ВВП, третє місце за чисельністю населення, сьоме місце за площею, найвищі показники у світі за рівнем якості життя та доходами населення. Більше інформації на сайті Все про ЄС.

Головними досягненнями ЄС на сучасному етапі його розвитку є побудова спільного ринку, створення економічного і валютного союзу на основі єдиної грошової одиниці — євро, створення Шенгенського простору і введення єдиної візи для іноземців на підставі Шенгенських угод, розробка і проведення інститутами Європейського Союзу загальної політики в різних галузях; формування права Європейського Союзу - самостійної правової системи, яка регулює багато важливих сфер суспільних відносин за участю держав-членів, юридичних осіб і пересічних громадян; введення інституту громадянства Союзу як стійкого правового зв'язку громадян держав-членів безпосередньо з Європейським Союзом; перетворення Європейського Союзу на самостійного учасника міжнародних відносин, встановлення Союзом партнерських відносин з іноземними державами.

Основні відомості:

Столиця: Брюссель (де-факто)
Найбільше місто: Лондон і Париж
Офіційні мови: 24 мови
Державний устрій: Політико-економічний союз
 - Президент Європейської комісії: Жан-Клод Юнкер
 - Голова Європейської Ради: Дональд Туск
 - Голова Європейського парламенту: Мартін Шульц
Формування:
 - Римські договори: 1 січня 1958 
 - Маастрихтський договір: 1 листопада 1993 
Площа:
 - Загалом 4 324 782 км² (7-ма)
 - Води (%) 3,08
Населення:
 - оцінка 2015 р. 508 191 116[1] (3-тя)
 - Густота 115,8 чол/км²
Валюта:
Євро (EUR, в Єврозоні) та 10 інших
https://uk.wikipedia.org/wiki/Європейський_Союз

Країни - члени ЄС:


РікКраїнаЗагальна
кількість
членів
1957Бельгія Бельгія Італія Італія Люксембург Люксембург Нідерланди Нідерланди Франція Франція Німеччина ФРН6
1973Велика Британія Велика Британія Данія Данія Ірландія Ірландія9
1981Греція Греція10
1985Ґренландія Ґренландія (автономна територія Данії) покинула союз10
1986Іспанія Іспанія Португалія Португалія12
1990Flag of East Germany.svg НДР (Об'єдналась із ФРН, надалі як єдина Німеччина)12
1995Австрія Австрія Фінляндія Фінляндія Швеція Швеція15
2004Естонія Естонія Кіпр Кіпр Латвія Латвія Литва Литва Мальта Мальта Польща Польща Словаччина Словаччина Словенія Словенія Угорщина Угорщина Чехія Чехія25
2007Болгарія Болгарія Румунія Румунія27
2013Хорватія Хорватія28
https://uk.wikipedia.org/wiki/Європейський_Союз

Корисні посилання:

Більше про країни - учасники ЄС на сайті Все про ЄС
Подорож до країн ЄС - Віза 
Все про Європу в бібліотеках у Facebook



Представництво Європейського Союзу в Україні




Як влаштований Європейський союз?



Україна обирає Європейський Союз, особливо - молодь



Лекція ХИЛЬКО ОЛЕНИ ЛЕОНІДОВНИ – кандидата політичних наук, старшого наукового співробітника Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ)
«Виклики у відносинах Україна-Європейський Союз»
Ведучий: Василь КУШЕРЕЦЬ – голова правління Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.





Навчання в Європі

http://unistudy.org.ua




http://eeas.europa.eu/


  • Список проектів містить ключову інформацію про поточні проекти, що фінансуються ЄС


Україна та Європейський Союз

З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним.
Україна – це держава, яка є пріоритетним партнером ЄС у рамках Європейської політики сусідства та Східного партнерства . Щорічно Європейський Союз та Україна проводять саміт за участі президентів з обох сторін.
Правові засади відносин ЄС-Україна ґрунтуються на Угоді про асоціацію, яка у 2014 році замінила Угоду про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС.
Угода про асоціацію – це новий стан розвитку договірних відносин між ЄС та Україною, спрямованих на політичну асоціацію та економічну інтеграцію. Угода передбачає зобов’язання обох сторін будувати міцні та довготривалі відносини, що базуються на основі спільних цінностей, зокрема, повній повазі демократичних принципів, верховенства права, відповідального державного управління, повазі прав людини та основних свобод.
Угода про асоціацію включає положення, що стосуються Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). ПВЗВТ пропонує Україні основу для модернізації торговельних відносин та економічного розвитку шляхом відкриття ринків з поступовим усуненням митних тарифів і квот, гармонізації законів, норм і правил у різних секторах, пов'язаних з торгівлею. Це створюватиме умови для приведення ключових секторів української економіки у відповідність до стандартів ЄС.
Після підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на Саміті ЄС 21 березня 2014, обидві сторони підписали всі інші частини 27 червня 2014 року. 16 вересня 2014 року Угода про асоціацію була одночасно ратифікована Верховною Радою та Європейським парламентом. З 1 листопада 2014 року набуло чинності часткове застосування деяких частин Угоди про асоціацію, а починаючи з 1 січня 2016 року – часткове застосування ПВЗВТ вступило в силу.
Впровадження Угоди про асоціацію, у тому числі ПВЗВТ, не є кінцевою метою співробітництва ЄС та України. Вона надає нові можливості для сталого економічного розвитку і процвітання для всіх регіонів України, а також для її сусідів.




Немає коментарів: