Дьордяк Михайло Степанович - зав. краєзнавчим сектором |
Краєзнавчий сектор Рахівської ЦРБ здійснює бібліотечно-бібліографічне обслуговування користувачів з питань краєзнавства. Популяризує документи, що поширюють інформацію про край. Тут користувачі різних категорій можуть одержати інформацію про історію, економіку, культуру, природу, мистецтво краю та отримати відповіді на питання, які їх цікавлять. Також значно представлена художня література, поезії відомих поетів, письменників Закарпаття.
Сектор розкриває для користувачів фонд краєзнавчої літератури за допомогою книжково-ілюстративних виставок і переглядів, бере участь у проведенні загально-бібліотечних днів інформації та бібліографії. Організовує і проводить масові заходи до краєзнавчих знаменних і пам’ятних дат з метою виховання національної свідомості громадян.
Також у відділі зібрано твори майстрів народної творчості, самодіяльних художників та рукодільників Рахівщини. Це зібрання виконує функцію музею етнічної культури Рахівщини.
Проводиться робота по збереженню скарбів народної культури Закарпатської Гуцульщини. Один з напрямків краєзнавчої діяльності - природоохоронний. У співпраці з Карпатським біосферним заповідником ЦРБ проводять презентації нового журналу заповідника «Зелені Карпати», та інших природоохоронних видань.
На базі ЦРБ працює клуб юних краєзнавців «Гуцульщина» який створений на основі добровільного об’єднання юнацтва, які залучились до збереження самобутньої гуцульської духовної, матеріальної культури. Метою клубу є популяризація краєзнавства та народознавства, клуб здійснює пропаганду національно-культурного відродження, фольклору, збереження традицій та обрядів, проводить вечори – портрети, краєзнавчі уроки, народознавчі години , проводить зустрічі з цікавими людьми району, збирає старовинні експонати до краєзнавчого музею.
Тим, кого цікавить інформація про наш край та проблеми краєзнавства, сектор пропонує широкий вибір документів - книги, альбоми, збірники нот, каталоги виставок, довідкові і періодичні видання.
Немає коментарів:
Дописати коментар