середа, 6 січня 2016 р.

"Різдвяна майстерня" у бібліотеці та покрокова інструкція з виготовлення об"ємної сніжинки від Анастасії Гамези

5 січня об 11.00 у приміщенні Рахівської районної бібліотеки для школярів та бібліотекарів Рахова працівники Карпатського біосферного заповідника організували справжнє свято - «Різдвяну майстерню».

Як виявилось, створити зимову казку у себе вдома зовсім не складно — потрібно просто повісити зроблений власноруч різдвяний віночок на двері, або прикраси ним свічу під час урочистої вечері, і магічна атмосфера Різдва гостюватиме в будинку протягом всіх новорічних свят.

Ще не так давно різдвяні віночки були елементом західної культури. Та зміни проникають у наше життя і тепер в Україні все частіше можна зустріти прекрасну традицію виготовлення різдвяного віночка своїми руками для того, щоб наповнити власний будинок чи квартиру атмосферою свята.


«Різдвяний віночок – прекрасна альтернатива живій ялинці! Для виготовлення віночків використовуються хвойні гілки, які зрізують з нижньої частини стовбура зрілих дерев. З часом це гілля у дерев відмирає, тож шкода довкіллю не наноситься. Для декору використовуються шишки, жолуді та інш., для роботи – ножиці, картон для основи, нитки, кольоровий папір, декоруючі елементи, ялинкові іграшки.

У виготовленні віночків окрім школярів взяли участь і працівники Рахівської районної бібліотеки. Невимушена, весела, передріздвяна атмосфера допомогла учасникам виготовити надзвичайно красиві різдвяні віночки (http://rakhiv.in/).

Дякуючи працівникам Карпатського біосферного заповідника ми всі долучилися до створення власної маленької різдвяної казки.

Довідково:

Різдвяний вінок був введений в різдвяні традиції гамбургським
 лютеранським теологом Іоганном Гінріхом Віхерна,
що взяли на виховання декількох дітей із сімей бідняків.
У адвент діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво.
Щоб діти могли відраховувати дні до Різдва, в 1839 році Віхерна
змайстрував зі старого дерев'яного колеса вінок, прикрашений
 двадцятьма чотирма малими червоними і чотирма великими білими свічками.
Щоранку в цьому вінку запалювалося по одній маленькій свічці,
 до яких по неділях додавалася велика свічка.


У символіці різдвяного вінка виділяється кілька значень.
Спочатку додавання світла у вінку символізувало зростаюче очікування
 народження Христа, «світла миру». До цього додалися додаткові
значення, обумовлені круглою формою, символікою вінка, зеленню їли,
кольором свічок і декоративних стрічок. Різдвяний вінок з чотирма свічками
асоціюється з земною кулею і чотирма сторонами світу. Коло символізує
 вічне життя, яке дарує Воскресіння, зелень — колір життя,
а свічки — світло, яке освітить світ в Різдво.А при закінченні юна майстриня Анастасія Гамеза створила покрокову інструкцію по виготовленню  об"ємної сніжинки, яка прикрасила нашу бібліотечну ялинку:
Для виготовлення сніжинки необхідні:
- папір
- ножиці
- клей
- степлер

1. Підготувати 6 трикутників2. Здійснити 6 одинакових розрізів з обох сторін трикутника.3. Розгорнути трикутник, склеїти полоски в різні сторони. 4. Скріпити 3 пелюстки разом за допомогою степлера.
4. Теж саме зробити з наступними трьома пелюстками сніжинки, скріпити разом дві сторни сніжинки, склеїти пелюстки між собою.5. Зробити "хвостик" за який можна повісити сніжинку.
Все, сніжинка готова, можна прикрашати!


Веселих різдвяних Свят!

Немає коментарів: