середа, 19 грудня 2012 р.

Регіональний форум" Партнерство бібліотек та НУО: нові можливості"  
З метою залучення більше бібліотек та неурядових організацій до співпраці 14 грудня в м. Хмельницький,  відбувся регіональний форум "Партнерство бібліотек та НУО: нові можливості" за сприяння програми "Бібліоміст", який зібрав представників громадських організацій та бібліотек з Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано - Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської Хмельницької та Чернівецької областей. Делегація із Закарпаття була найчисленнішою – 21 представник. Серед них також були і бібліотекарі Рахівської централізованої бібліотечної системи Титор Ірина Петрівна, Юришинець Наталія, Герасименко Марія Юріївна.
Учасники форуму довідалися про успішний досвід співпраці між бібліотеками та неурядовими організаціями різних областей України. Закарпатський досвід співпраці представляв Андрій Вишняк – регіональний представник програми Бібліоміст на Закарпатті. Також під час Форуму обговорювались можливості та перепони розвитку партнерств.
Як зазначив Андрій Вишняк, така співпраця є дуже актуальною, і має великі вигоди,як для бібліотек, так і для громадських організацій. Для бібліотек - це новий досвід співпраці і досвід реалізації проектів, перетворення бібліотеки на реальний центр громади, відкриття нових методів організації просвітницької діяльності серед населення та інші. Для НУО - це наявність сталих та професійних партнерів, що мають розгалужену мережу, залучення нових волонтерів, які мають визнання у громаді, звичайно, це і новий досвід співпраці з бібліотеками. Наталія Новакова – координатор по роботі з партенрами програми Бібліоміст розповіла про можливості та ресурси сучасної бібліотеки.
Завдяки Форуму ми почерпнули багато цікавих ідей для себе і, які можуть бути використані у нашій подальшій бібліотечній роботі. Особливо була цікавою для нас робота в малій групі по створенню проекту щодо розвитку сільського туризму за допомогою бібліотекарів в сільських філіях. Презентований на форумі проект був нашою ідеєю, яка характерна нашій місцевості. будемо обговорювати можливість реалізації хоча б схожого проекту у Рахівському районі.

Сподіваємось що презентації, які були продемонстровані під час форуму, будуть розміщені на сайті Бібліомосту, що дасть змогу нам більш детально ознайомити колег на місці з такими цікавими та потрібними нашій громаді проектами.


учасники форуму

Немає коментарів: