Це тут України моєї
початок,
Де волю плекали твої козаки.
Про тебе сьогодні ми будем співати
І славу твою пронесем крізь віки!
До нього мали можливість долучитись наші
користувачі бібліотеки.
А також бібліотекарі проявили ініціативу та привітали жителів і гостей міста з цим знаковим для нашого народу святом та роздали інформаційні листівки-згадки, які містять коротку інформацію про День Соборності та День пам’яті героїв Крут.
Адже народившись, кожен з нас отримує в спадщину від предків неоціненний скарб – Батьківщина. ЇЇ не обирають, вона, як і мати, - наша доля. Народ живий, допоки жива його історична пам’ять.
У теперішній час, час повернення народові його історичної пам’яті, особливу роль повинно відігравати об’єктивне висвітлення історичних подій, що пов’язані із формуванням і становленням української держави. Одна з таких подій - «Акт злуки». В 1917 році, після повалення царської влади, український народ, який довгий час був під гнітом російського царизму, утворив Українську Народну Республіку. Після перемоги буржуазно-демократичної революції в Австро-Угорщині, а також у результаті збройного повстання 1 листопада 1918 року у Львові та інших містах цього краю постала Західноукраїнська Народна Республіка. Утворений уряд ЗУНР у своїй зовнішній політиці на перше місце поставив питання державного об’єднання з Наддніпрянською Україною. Проголошення злуки відбулося о 12 годині 22 січня 1919 року на Софіївській площі у Києві.
«… Віднині воєдино зливаються, століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ , увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу”.
Зійшлися ми в
одній родині,
Щоб пом’януть той
славний час,
Коли в офіру Батьківщині
Себе принесли
кращі з нас.
Нема любові понад
ту,
Що окропила кров’ю
Крути,
І ту гарячу кров
святу
Повік Вкраїні не
забути.
29 січня, кожен
українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 ріці
боронив незалежність України ціною власного життя.
29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка серед інших вела наступ на Українську Народну Республіку.
В рахівській
бібліотеці для дорослих оформлена книжкова виставка «Історичний момент єднання» - до Дня
Соборності України та «Крути – наша пам'ять наша історія».
Немає коментарів:
Дописати коментар