пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Ми пам’ятаємо… Ми не забули…


20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні, який встановлено Указом Президента України від 11.02.2015 р. № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».   

Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні публічна бібліотека  пропонує переглянути презентацію «Янголи, які тримають українське небо: пам`яті загиблим на майдані» та ознайомитися з книжковою виставкою «Живі, допоки пам`ятаємо».

 З презентації ви дізнаєтеся більше про загиблих героїв рахівчан – Героїв Небесної Сотні та ООС.  На книжковій виставці представлені документи з фонду бібліотеки.  Книги і публікації в журналах та збірниках розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна. 


Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв-захисників держави у книзі вічної пам’яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні та ООС.


18 – 20 лютого 2014 року під час Євромайдану на Інститутській вулиці у Києві бійці підрозділу «Беркут» розстрілювали протестувальників. 20 лютого загинуло найбільше активістів. Наступного дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання лунала пісня «Гей, плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Розстріл активістів Майдану є одним з найтрагічніших етапів сучасної історії України. 105 учасникам Революції гідності посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземних громадян нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні (посмертно). Це були люди різні за віком, статтю, освітою та переконаннями. Але всі вони мужні, справжні, сильні герої, а ще вони янголи і назавжди в наших молитвах і серцях.

 Світла та вічна пам'ять героям!!!

Немає коментарів: