четвер, 19 травня 2022 р.

День вишиванки у бібліотеці

 Вишивання моє, вишивання…

Чорний – сум, а червоний кохання

Синій – небо, зелений буття.

Вишиванка – це наше життя…

 

В Рахівській публічній бібліотеці відбулось справжнє свято для любителів вишивання. Гостей бібліотеки чекав не тільки справжній майстер-клас від Юстини Костан та виставка творчих робіт майстринь Рахівщини, а також книжкова виставка «А на тих вишиванках Україна моя!». Адже для любителів цього виду мистецтва, яке вимагає не тільки великого терпіння, а й неабиякої фантазії та творчого підходу такі заходи завжди цікаві та потрібні.

Довідково:

Всеукраїнське свято – День вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.  Дата святкування щороку припадає в третій четвер травня.     Свято було започатковано в 2006 році, студенткою національного університету імені Юрія Федьковича, Лесею Воронюк. Яка запропонувала одногрупникам, обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку ідею  Акції «День української вишиванки» підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень. до нього приєдналася українська діаспора та всі охочі підтримати Україну.

          З нагоди цього свята в бібліотеці облаштована виставка робіт обдарованих та талановитих жінок Рахівщини. На вишитих роботах оживають квіти і орнаменти, а вишиті ікони дихають любов'ю. На виставці представлені роботи майстринь Рахівщини: Гощук Олени (м. Рахів), Мартиш Олесі (м. Рахів), Штодлер Фрузіни (с. Кваси), Лецівської Анни (с. Ділове). Майстрині також вишивають на замовлення.

Майстер-клас пройшов під керівництвом Юстини Костан, жительки мальовничого міста Рахів, яка навчила присутніх вишивати методом «японська рубка», та ознайомила з своїми роботами вишитими хрестиком, бісером та японською рубкою. Юстина Костан скромна, талановита жінка – майстриня, яка вишиває з дитинства для себе і для своєї сім'ї, та під замовлення. Тому у господині налічується понад 250 робіт.

          А для більш поглибленого вивчення історії вишиванки та традиції етнічного українського одягу в краєзнавчому секторі Рахівської ПБ була представлена книжкова виставка «А на тих вишиванках Україна моя».






























 

 

Немає коментарів: