Центр регіональної інформаціїКардинальні зміни, що відбуваються в усіх сферах життя суспільства вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів діяльності публічних бібліотек.
         Вільний доступ до інформації – право і потреба кожного члена суспільства. Надати можливість долучитись до інформаційних джерел – у всьому їх різноманітті – місія бібліотек. Саме вони є посередниками між джерелами інформації та користувачами, забезпечуючи інформаційну підтримку освіти, незалежність у користуванні документами. Бібліотека – важливий елемент реального демократизму у сфері культури інформації.
         Центр регіональної інформації, який діє при ЦРБ, дає змогу акумулювати інформацію про регіон, забезпечити збір нормативно – правових актів прийнятих органами місцевої влади та місцевого самоврядування, обласної державної адміністрації та обласної ради, і надання їх у користування населення. Створення ЦРІ – реальна можливість по новому  побудувати відносини бібліотеки з органами влади. ЦРБ намагається працювати як центр інформаційного забезпечення потреб користувачів, всіма можливим формами і засобами забезпечити користувачів необхідною інформацією, допомогти  мешканцям отримати оперативну інформацію для вирішення життєво важливих питань та залучити їх до бібліотеки. Тематика їх інформації розширюється відповідно потребам сьогодення, на які створено тематичні папки, бази даних, папки -  досьє, теки – накопичувачі, які постійно доповнюються новими матеріалами. Найбільшим попитом користуються теки – накопичувачі: „Пенсійне забезпечення”, „Пільги”, „Місцеві збори та податки”,  «Соціальний захист населення», „На допомогу підприємцям міста”, „Туристична Рахівщина”, „Зміни в Податковому кодексі”, „Правовий лікнеп”, „Нове в законодавстві України” та ін., про що свідчать відмітки на папках.
         Протягом року вдосконалювалась робота по розширенню діяльності ЦРІ. Якісне формування фондів періодичними виданнями, законодавчо – нормативними документами загальнодержавного рівня, розпорядження органів місцевої влади та самоврядування, краєзнавчою літературою. У розділі „Офіційні матеріали” влаштовувались виставки одного документа: „Увага! Новий закон”, „Увага! Нова постанова”, „Нове в законодавстві України”. Матеріали з питань місцевої влади та місцевого самоврядування доповнюють розділ „Органи місцевої влади та місцевого самоврядування”. У інформ – досьє „Районна рада”, „РДА”, „Міська рада”, „ОДА”, „Обласна рада” зібрано рішення, розпорядження владних структур, вміщено графіки прийому громадян. В прес – досьє „Органи місцевої влади на сторінках преси” зібрано інформацію про діяльність місцевої влади та місцевого самоврядування на сторінках преси. В окремих теках зібрано комплексні програми, районні плани заходів. Постійно доповнюється адресно – реквізитні картотеки „Органи місцевої влади та місцевого самоврядування”,  де користувачі отримують інформацію про графік прийому керівників місцевої влади, ознайомитися із списками депутатів, різних комісій. Створено картотеку „Підприємств та підприємців та організацій району”. Для більш оперативного інформування користувачів про діяльність місцевих та обласних органів місцевої влади та місцевого самоврядування  ведеться картотека „Від влади населенню”. Розділ ЦРІ „Запитуйте – відповідаємо” містить юридичні консультації з різних питань. Доповнюється цей розділ текою – накопичувачем „Правовий лікнеп”, літературою та  періодичними виданнями правознавчого  характеру. Через „Поштову скриньку” користувачі звертаються до органів місцевої влади із запитаннями, побажаннями, пропозиціями. Найбільше місцева громада задавала запитаннями щодо виборчого права, парламентських виборів 2012. На допомогу виборцям було створено картотеку „Парламентські вибори в Україні 2012.”
   
      ЦРІ доповнює інформаційна зона „Бібліотека. Інформація. Користувач”, де зібрані документи з питань пенсійного забезпечення, соціального захисту населення, охорони здоров’я,  культури, надзвичайних  події, стихійні лиха та ін.
Створено відповідні теки – накопичувачі. Найбільшим попитом користуються теки – накопичувачі: „Скарбниця культури”, „Свята та фестивалі Рахівщини”, „Освітянське життя району”, „Екологічний барометр: надії, факти, коментарі”.
         Одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності є співробітництво з владою, яке полягає не лише в тому, щоб надавати доступ населенню до інформаційних ресурсів (законодавчих, нормативних, статистичних, економічних), але і вивчаючи інформаційні потреби населення регіону, надавати  інформаційні послуги, а також створювати умови для спілкування влади та населення.
         Інформаційні списки „Нове в законодавстві України”, „Досвід роботи органів місцевої влади та місцевого самоврядування на сторінках преси” та „Бюлетень нових надходжень” надсилались органам місцевої влади та самоврядування.


За офіційною інформацією - до бібліотеки!


В межах проекту Української бібліотечної асоціації (УБА) та Програми сприяння Парламенту ІІ (ПСП ІІ)  Рахівська центральна районна бібліотека  стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації у бібліотеках України.

Пункти доступу громадян (ПДГ) - це інформаційні центри у бібліотеках, де громадяни мають можливість отримувати необхідну інформацію про діяльність органів державної влади (з електронних джерел у т.ч.) та дізнатись, яким чином можна долучитись до процесу законотворення та впливати на процес прийняття державних рішень.


Відтепер кожен користувач може познайомитися зі змістом потрібного закону чи постанови, одержати інформацію щодо державних установ, політичних партій, громадських організацій, вирішувати життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці. Це стало можливим завдяки новітнім інформаційним технологіям, вільному доступу до мережі Інтернет, і, відповідно, до електронних ресурсів органів державної влади, та завдяки діяльності Мережі ПДГ. Адже у ПДГ  громадян консультують  бібліотекарі, підготовлені на спеціальних тренінгах УБА: «Інформація органів влади для громадян у бібліотеках України»; кожна бібліотека регулярно отримує інформаційні електронні повідомлення різноманітної тематики та друковані видання ПСП II, УБА, інших інституцій, що стосуються діяльності органів влади та доступу громадськості до законотворчого процесу; представники бібліотек беруть участь у навчальних семінарах, конференціях, презентаціях та виставках з питань електронного врядування та доступу громадськості до процесу законотворення, поширюючи набутий на цих заходах досвід та знання у своїй громаді.

ПДГ у бібліотеці – це спеціально облаштоване комп’ютерне місце з підключенням до Інтернету, де користувачі можуть самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати інформацію органів влади будь-якого рівня. ПДГ оформлений спеціальним плакатом, а користувачам пропонуються інструкції-поради щодо здійснення пошуку інформації, перелік рекомендованих  інформаційних ресурсів, бібліографічні списки тощо.


Корисні посилання


Сайти державних органiв влади України:
Президент України
Національна академія державного управління при Президентові України  

Законодавча влада України
Верховна Рада України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Виконавча влада України
Кабінет Міністрів України
Міністерства України (перелік)
Центральні органи виконавчої влади(перелік)
Центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом (перелік)
Інші центральні органи та установи(перелік)

Судова влада України
Конституційний Суд України
Верховний Суд України
Вищий Господарський Суд України
Вищий Адмiнiстративний Суд України
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Конституційні органи
Генеральна прокуратура України
Вища рада юстиції України
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
Нацiональний банк України
Рада національної безпеки та оборони України
Центральна виборча комісія України

Регіональні органи влади України
Органи влади областей України та Автономної республіки Крим (перелік)


Зовнішні відносини

Законодавство різних країн
Законодательство стран СНГОфіційний сайт Укрзалізниці
«Tickets.ua»сервіс для бронювання авіаквитків, залізничних та автобусних квитків, оформлення страхування та бронювання готелів

Зовнішнє незалежне оцінювання
Державна система електронних звернень
Інтернет-портал "Труд"
Сайт Ощадбанку
Пенсійний фонд України
Закарпатська ОДА
Закарпатська обласна рада
Ужгородська міська рада
Ужгородська районна рада
http://www.uzh-rada.zaua.com/.
Великоберезнянська районна рада
Свалявська міська рада
Свалявська районна рада
Виноградівська міська рада
Виноградівська района рада
Іршавська районна рада
Іршавська міська рада
Перечинська міська ради
Перечинська районна рада
Рахівська міська рада
Рахівська районна рада
Медична лабораторія Астра-діа
Віртуальна довідка на сайті Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка
Закарпатський регіональний центр зайнятості
Ужгородський національний університет
В.Березнянська РДА
Свалявська  РДА
Виноградівська РДА
Іршавська  РДА
Перечинська РДА
Рахівська РДА
Ужгородська РДА
Прокуратура Закарпатської області
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти
ПАТ "Закарпаттяобленерго"
ПАТ Закарпатгаз
Закарпатський державний університет
Закарпатський художний інститут
Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства
Закарпатське обласне управління професійної освіти
Закарпатське обласне відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Закарпатське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів
Управління МВС України в Закарпатській області
Управління ДСНС України в Закарпатській області
Управління державної служби
Головного управління державної служби України в Закарпатській області
Апеляційний суд Закарпатської області
Державна податкова служби у Закарпатській області
Закарпатський державний університет (ЗакДУ)
Закарпатське НКЦ Національного університету водного господарства та природокористування
Закарпатський угорський інститут ім. Ракоці ІІ (ЗУІ)
Карпатський інститут підприємництва ВМУРОЛ
Карпатський університет ім. Августина Волошина (КаУ)
Мукачівський державний університет (МДУ)
Ужгородський національний університет (УжНУ)
Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА
Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Закарпатської ОДА
Державний архів Закарпатської області
http://www.archives.gov.ua/
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА
Головне управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА
Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА
Управління МВС України в Закарпатській області
Головне управління юстиції в Закарпатській області
Управління ДСНС України в Закарпатській області
Управління державної служби
Головного управління державної служби України в Закарпатській області
Апеляційний суд  Закарпатської області
Головне управління Державної казначейської служби України
у Закарпатській області

Державна фінансова  інспекція  в Закарпатській області
Головне управління статистики у Закарпатській області
Державне управління охорони навколишнього  природного  середовища
в Закарпатській області
Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області
Закарпатський  обласний центр зайнятості
Закарпатський обласний центр з гідрометеорології Державної гідрометеорологічної служби МНС України
Головне управління Держсанепідемслужби України у Закарпатській області
Державне підприємство „Закарпатський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”ДП „Закарпаттястандартметрологія”
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області
Закарпатський обласний українсько музично драматичний театр
Закарпатський обласний центр  зайнятості
Головне управління Державної міграційної служби  у Закарпатській області
Головне управління Держкомзему у Закарпатській області
Довідник Ділове Закарпаття.
Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Закарпатській області
Закарпатська обласна філармонії
Адвокатське самоврядування Закарпатської області
Державна комісія регулювання ринків фінансових послуг України
Державна інспекція з карантину рослин по Закарпатській області

Немає коментарів: