вівторок, 19 грудня 2023 р.

Відзначено вікову річницю від дня народження Василя Олексійовича Піпаша-Косівського

У Рахівській публічній бібліотеці сьогодні, 19 грудня, відбувся літературно-мистецький вечір пам'яті відомого на Рахівщині та Закарпатті загалом письменника, журналіста, фольклориста, краєзнавця, громадсько-політичного діяча ВАСИЛЯ ОЛЕКСІЙОВИЧА ПІПАША (літературний псевдонім - Василь Піпаш-Косівський).

Організатором заходу була дочка покійного Василя Олексійовича Піпаша Наталія Василівна Піпаш та Рахівська публічна бібліотека. На вечорі були присутні представники інтелігенції громади, шкільна молодь та ті, хто його знав, з ким разом боровся за відродження України і українства у нашому краї.

Ведучою літературно-мистецького вечора була працівниця бібліотеки - Миланюк Марія Юріївна, яка коротко ознайомила присутніх з основнми віхами біографії та творчих доробків шанованої особи. 

У виступах брали участь о Василь Носа (який провів також панахиду за упокій душі покійного Василя), Богдан Манівчук, Наталія Піпаш, історик Петро Ференц. Виступаючі розповіли про значення творчої та громадсько-політичної діяльності особистості покійного ювіляра, розкрили його літературну діяльність, фольклорно-етнографічну, краєзнавчу. 

Звернуто увагу на його активність у боротьбі за державну незалежність України у кінці 80-х - 1991 році, розбудову наііональних структур: товариства української мови ім. Т. Шевченка, Всеукраїнського товариства "Просвіта", Народного Руху України. 

Виступаючі ділилися спогадами про досвід комунікації, співпраці, спільної громадської діяльності з покійним Василем Олексійовичем. У виступах акцентовано увагу на особливе значення для історії краю виходу у світ його мемуарної книги: "Життя прожити - не поле перейти. Або розповіді автора про минуле й сьогодення", в якій автор прописав важливі події та персоналії з історії краю, занотував та опублікував бесіди з ветеранами національно-визвольних змагань: карпатськими січовиками, підпільниками та воїнами ОУН-УПА, які на початку 90 -х років ще були живими та низку інших важливих подій з історії Рахівщини, Закарпаття, України. 

Наше завдання - перейняти естафету, використати потенціал його доробку для національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. У виступах наголошено на необхідність оцифрувати його творчу спадщину, поширити короткими уривками (розділами) вище зазначену мемуарну книгу.


Також учні Рахівських закладів освіти, у рамках літературно-мистецького вечора, продекламували поезію Василя Піпаша-Косівського, що стало окрасою заходу. 

Петро Ференц,

головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту 

Рахівської міської ради, 

кандидат історичних наук,

вчитель історії


У заході взяли участь учні закладів освіти міста Рахів з Надією Іванівною Никоряк, вчетелем української мови та літератури Рахівської ЗЗСО№2:


Максим Піпаш - правнук Василя Олексійовича,
учень 3-го класу, Рахівської ЗЗСО №2

Ігор Доскочинський - учень 6 А класу, Рахівської ЗЗСО №2

Тетяна Маркульчак - учениця 10 класу, Рахівської ЗЗСО №3

Неоніла Гощук - учениця 9 Б класу, Рахівської ЗЗСО №3


Марія Попадич - учениця 10 А класу, Рахівської ЗЗСО №2


Олександр Симулик - учень 10 А класу, Рахівської ЗЗСО №2


Ангеліна Юращук - учениця 9 Б класу, Рахівської ЗЗСО №3
Ганна Ролюк - ученця 6 А класу, Рахівської ЗЗСО №2Ксенія Йонаш - учениця 6А класу, Рахівської ЗЗСО №2

Софія Пукман - учениця 9А класу, Рахівської ЗЗСО №2
Немає коментарів: