Аж хочеться в цій сині розчиниться;
Є золоті мов скіфська пектораль,
Що душу осяває крізь століття.
5 травня в Рахівській публічній бібліотеці відбулася презентація нової поетичної збірки «На межі тисячоліть». Авторка книги – педагог та відома поетеса Рахівщини Гафія Дмитрівна Данишек. Книга вийшла тиражем 150 примірників, складається з 40 сторінок. Видана в місті Ужгород у видавництві ФОП Ребрик Андрія Івановича. Ця книга увібрала в себе поезію різноманітної тематики. Збірка видана за сприянням в. п. Рахівського міського голови Євгена Молнара та голови Рахівської районної ради Діани Бабинець.
Маєм Говерлу, як матір,
Мову вкраїнську єдину,
Горді зелені Карпати...
Гафія Данишек
Захід відбувся у творчій та приємній атмосфері, де голос поезії звучав щиро й без прикрас – як голос лобові до рідної землі.
Модератор «свята книги» бібліотекар краєзнавчого сектору Рахівської публічної бібліотеки – Миланюк Марія Юріївна.
Враженнями від книги та із словами привітань виступили перший заступник Рахівського міського голови Іван Миколайович Молдавчук, Голова Рахівської районної ради Діана Йосипівна Бабинець та перший заступник Рахівської районної державної адміністрації Турок Віктор Степанович.
- «Задушевна мелодія» та «Гуцульські мелодії» у виконанні Івана Балоти,
«Полька» - у виконанні Василя Ретізника, «Полька» у виконанні Івана Балоти та Івана Панчика - клас
викладача заслуженого працівника культури України Володимира Леонідовича Шепети;
- обробка української народної
пісні Василя Манчука «Ой Марічко чічері» у виконанні
учнів Побута Захара (фортепіано) Дзвінчук Марії (скрипка) та викладача по класу скрипки Тетяни Володимирівни Штодлер.
Зі словами щирих привітань виступила близька людина для Гафії Дмитрівни, Мар’яна Томенюк вчитель філолог Костилівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів, яка поділилася своєю думкою про збірку поезій і про етапи її підготовки до друку та всі переживання авторки.
Відеопривітання від поетеси Гуцульщини Марії
Кокіш-Гриник, стало приємною несподіванкою для Гафії Дмитрівни.
До слова привітань долучились вчителі української мови та літератури Рахівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 Томашук Ганна Володимирівна та Калинська Галина Володимирівна, які продекламували вірші авторки «Долі» та «Причта».
Надалі до учасників заходу звернулася сама авторка
книги – Гафія Данишек, яка розповіла, про те, як писала вірші, хто надихав і
звичайно хто підтримав у виданні поетичної збірки. Також висловила слова подяки
рідним, колегам, близьким та знайомим.
Вірші з дитячої тематики читали учениці
Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Томенюк Дар’я та Томенюк Юлія.
Ти іди та й іди, без упину й утоми,
І дивися на світ із найвищих вершин,
Хай тебе не лякають путі невідомі,
Безкінечності їхньої маревний плин.
Ті шляхи не
безлюдні – віками їх повнять
Люди щедрого серця
– Добра вістуни,
Життєдайне проміння в розкритих долонях
По найдальших
куточках розносять вони.
Гафія Данишек
























Немає коментарів:
Дописати коментар